Лариса Брувер

Лариса Брувер

Про ейджизм на ринку праці та старт програми стажування #забутипровік – розповідає HR-директорка 1+1 media Лариса Брувер.

1+1 media – роботодавець, який, в першу чергу, цінує в кандидатах і співробітниках ідейність та любов до своєї справи. Нам важливо, аби проекти, які реалізовують наші команди, знаходили відгук не лише серед аудиторії, на яку спрямовані, але й надихали весь колектив.

Тому ми намагаємось створювати всі необхідні умови, аби забезпечити максимально сприятливу атмосферу для роботи з ідеями. А це можливо лише за наявності корпоративної культури, яку розуміють і сприймають всі колеги, а також різноманіття та відсутності будь-якої дискримінації.

Станом на сьогодні, в холдингу 1+1 media працює більше 2000 співробітників, серед яких 12% – це люди, які стояли біля витоків компанії і яким наразі більше 50 років. І сказати, що вони працюють менш ефективно за своїх молодших колег, – буде помилкою. Навпаки, такі співробітники часто є прикладами для більшості: вони отримують високі оцінки своєї роботи, беруть активну участь в житті компанії та постійно пропонують креативні рішення.

Найбільший відсоток працівників 50+ зосереджений в адміністративному департаменті, в службі безпеки – 35%, в інформаційному агенстві УНІАН – 25%, в нішевих каналах – 19%, в управлінні спортивних проектів – 10%, і навіть на телеканалі ТЕТ, який позиціонується як канал для молоді, теж є співробітники старшого віку.

Однак серед співробітників, які прийшли в компанію за останні 12 місяців, представників, які старше 50 років, всього 5%. І це не тому, що ми не готові їх працевлаштовувати, а виключно через те, що потік кандидатів у цій віковій категорії достатньо низький.

Колеги з інших компаній, в тому числі з тих, які займаються пошуком і підбором персоналу, неодноразово наголошували: кандидати старшого віку частіше займаються самодискримінацією. Тобто, вони завідома не подають свої заявки на ту чи іншу бажану посаду тільки через присутність певних стереотипів, що нав’язані суспільством.

Але це не звільняє HRринок України від присутності ейджизму. На жаль, багатьом роботодавцям досі притаманно дискримінувати кандидатів за віком і відмовляти їм у роботі тільки через рік народження.

Це негативна тенденція, з якою ми збираємось боротись, надихнувши інші компанії власним прикладом. Ми запустили проект #забутипровік, головна ціль якого – показати, що люди поважного віку здатні на набагато більше, ніж від них очікують. Вони теж вміють вражати своїми ідеями, змінювати світ і звичні норми життя. Потрібно тільки повірити та надати їм таку можливість.

Ми вірили і віримо. І щоб вмотивувати пошукачів приходити до нас навіть у 70 чи 80, ми запускаємо експериментальну програму стажування для людей старшого віку. Ми розуміємо, що для багатьох медіасфера може здаватись чимось недосяжним і щоб розвінчати цей міф, запрошуємо кандидатів на 8 найцікавіших напрямків.

Програма стажування, яка буде оплачуваною з першого дня, триватиме два місяці і за цей час стажери опанують ключові навички, необхідні для тієї чи іншої посади, отримають досвід від менторів-профі, стануть частинкою нашого корпоративного життя та навіть спробують створити проект, який захищатимуть на «випускному».

Наразі ми отримали близько 1000 заявок і зовсім скоро розпочнемо запрошувати кандидатів на співбесіди з безпосередніми керівниками. Під час інтерв’ю для нас, в першу чергу, важливе бажання розвиватись і наявність хоча б опосередкованого бекграунду. Це допоможе зробити крок назустріч тим людям, які направду заслуговують на це.

Ми усі з нетерпінням чекаємо на старт стажування і щиро віримо, що все вдасться! Також ми відкриті до співпраці та готові ділитись досвідом з компаніями, що теж приймуть рішення забути про вік 🙂

Напишіть нам

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 медіа

ideaspeople@1plus1.tv