Світлана Павелецька

Світлана Павелецька

Чому в 1+1 медіа вирішили #забутипровік та як компанія бореться з ейджизмом – розповідає Світлана Павелецька, директорка з маркетингових комунікацій 1+1 media

В 1+1 медіа ми системно опікуємось брендом роботодавця, вимірюємо рівень залученості персоналу та ставлення людей на ринку до компанії.

Проект «Люди Ідей» – один з елементів нематеріальної мотивації співробітників – минулого року отримав схвальні оцінки і від співробітників, і від професійної аудиторії. Ми стали фіналістами багатьох престижних європейських премій та отримали золото Effie.

У 2019-му ми шукали нові шляхи розвитку проекту, аналізували тенденції світового HR-ринку та потреби співробітників. Згідно проведеного дослідження, стало зрозуміло, що в колективі є багато людей, які працюють в компанії понад 20 років – з моменту її заснування.

При цьому, вони є корпоративними зірками. І не лише тому, що свого часу стояли біля витоків медіаіндустрії, але й тому, що за результатами внутрішнього оцінювання стабільно отримують найвищі показники, демонструють якісні результати та продукують цінні ідеї.

Ми вирішили акцентувати увагу на цьому, проаналізували ситуацію в Україні та дійшли висновку, що в більшості інших компаній ситуація до абсолюту протилежна: людьми старшого віку нехтують, їх неохоче беруть на роботу та рідко пропонують цікаві завдання. Чомусь, у нашому суспільстві домінує думка, що майбутнє належить молодим. Хоча насправді воно належить всім.

Ще один стереотип – про те, що життя після 50 закінчується. Нещодавно мій син Саша підійшов до мене з фразою: «Мамо, тобі вже скоро 50. Ти будеш зовсім старенька». І я задумалась, адже якщо дитина в 5 років вважає, що після 50 життя, по суті, завершується, то що ж про це думають дорослі?

Запитати в дорослих, що вони думають про вікову дискримінацію та чи стикались з нею бодай раз, нам допомогла дослідницька агенція Info Sapiens. Результати нас вразили.

Наприклад, 43% респондентів вважають, що вік впливає на здатність людини творчо вирішувати завдання. Колеги на Заході дуже здивувалися б цій статистиці, оскільки там після 40 років ти тільки починаєш претендувати на якусь middle чи upper позицію в креативній індустрії.

Майже дві третини опитаних вважають, що існує вік, коли пізно змінювати свій фах та розпочинати свою справу, але світ змінюється і кожен з нас здатний змінюватися разом з ним.

Люди старшого віку, як правило, позбавлені тих можливостей, які є у людей молодшого віку. На навчанні та просуванні старших співробітників заощаджують, оскільки керівники не вірять в їх творчий потенціал.

Вони помилково думають, що такі колеги швидше підуть на пенсію, а от молодь працюватиме в компанії все життя. Хоча, насправді, молодь менш лояльна до роботодавців.

Варто зазначити, що старші люді частіше за все наймають на роботу своїх однолітків, а от молодь не схильна давати зелене світло кандидатам, старшим за себе, оскільки їм некомфортно ними керувати. У медіа ж стабільна робота для людей будь-якого віку.

Ми запровадили проект ЛюдиІдей+ #забутипровік, аби змінити ситуацію та посіяти вірус протидії віковій дискримінації. В 1+1 медіа всі переконані: насправді талант та ідейність людини залежать не від віку, а від її віри в себе.

Цикл мотивуючих історій з відомими представниками кінематографу, мистецтва, науки, літератури, лідери думок і т.д., наші колеги, які є прикладом для багатьох, а також пересічні українці, які мають потужну історію – це те, чим ми будемо надихати людей старшого віку відшукати віру в себе та розпочати займатись улюбленою справою.

Наші герої не говорять про те, що в 50 років життя тільки розпочинається. Вони лишень доводять, що в 50 воно не закінчується.

Напишіть нам

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 медіа

ideaspeople@1plus1.tv