Людмила Марчук

Людмила Марчук

Про особистий досвід боротьби з ейджизмом, працевлаштування в 1+1 media та необхідність сміливо заявляти про себе, не звертаючи уваги на позначки в паспорті, розповіла учасниця програми «Елегантне стажування» Людмила Марчук.

Віра в себе, прагнення самовдосконалюватися – те, що справді важливо. Коли у людини є бажання навчатися та розвиватися, можливості притягуються самі по собі. Тож не звертайте увагу на позначки в паспорті, сміливо заявляйте про себе й у вас все вдасться

До участі у програмі «Елегантне стажування» 15 років працювала в туристичній галузі. Під час карантину активно шукала нову роботу, намагалася відкрити для себе новий простір в іншій галузі. Мені на той момент потрібне було перезавантаження. Проте під час пошуків нового місця роботи й зіштовхнулася з проявами ейджизму.

У своєму резюме навмисне не вказувала вік. Під час того, коли мені телефонували й дізнавалися про позначки в паспорті, відразу відмовляли, зазначаючи, що в командах усі працівники віком до 35 років. З того часу й усвідомила, що вік стає на заваді під час працевлаштування. Насправді мені було дуже образливо. Сподівалась, що у великих компаніях у першу чергу цінуватимуть знання та бекграунд, а не звертатимуть увагу на рік народження. Серед усіх позицій, представлених на ринку, роботодавці пропонували лише виконувати фізичну працю.

З часом натрапила на програму стажування від 1+1 media. Подати заявку на участь в програмі мене надихнула сама мета проєкту – знищити суспільні стереотипи. Тож вирішила спробувати. Врешті-решт, це був хороший шанс познайомитися з цікавими людьми, побувати по той бік ТБ та отримати роботу. Все здійснилось, адже після закінчення програми стажування мені вдалося приєднатися до команди плюсівців у ролі адміністраторки проєкту 1+1 Digital Studio. 

Стажувалась на позиції «Адміністраторки 1+1 media school». Ця посада була дотичною до функціональних обов’язків, які виконувала на колишній роботі. З упевненістю можу сказати, що мені не було страшно йти на цю позицію. Я ж нічого не втрачала від участі в програмі, лише набувала нові знання та цінний досвід, який 100% мені ще знадобиться.

Вдалося прокачати навички планування. Перед стартом навчальних курсів за 2-3 дні продумувала все до найменших дрібниць. Крім того, додатково розвинула комунікаційні навички. Працюючи в 1+1 media school, доводилося багато спілкуватися зі студентами медіашколи. Взагалі робота на плюсах – це більше, ніж робота :) Разом з іншими колегами ми разом виходили на каву, обмінювалися особистими перемогами. Відчувалася неабияка підтримка та розуміння того, що у будь-якому випадку стосунки з цим маленьким колективом будуть продовжуватися і надалі.

Коли рідні дізнались, що я пройшла відбір, зраділи за мене. По-особливому підтримав чоловік. Він справді хвилювався за мене. Йому було важливо, аби я знайшла себе і займалась улюбленою справою. Особисто ж я, коли почула запрошення від кураторки програми Наталії Борох, кричала та стрибала від радості. Щастю не було меж.

Дійсно, у суспільстві існує безліч стереотипів щодо людей елегантного віку. До того ж самі представники віку 50+ переконані, що це саме той час, аби займатися суто своїми внуками та земельними ділянками. І у них відсутнє будь-яке бажання розвиватися в новій для себе сфері.

Що потрібно зробити для того, аби зруйнувати ці міфи? Однозначно продовжувати соціальну ініціативу #забутипровік, аби люди діяли, проявляли ще більшу активність та не боялись надсилати резюме. Крім цього, на державному рівні потрібно запроваджувати більшу кількість додаткових курсів, можливостей для навчання саме для представників елегантного покоління.

У нас прекрасний вік. Потрібно лише сміливо заявляти про себе та не звертати уваги на позначки в паспорті. Намагатися жити на повну, розвиватися та щодня ставати кращою версією себе. Крім того, потрібно шукати будь-які можливості. Подавати заявки всюди, куди можливо. Життя одне і не варто його даремно витрачати. Не зосереджуйтеся на своїх проблемах, у вас все вийде.

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 media

ideaspeople@1plus1.tv