Олег Буренін

Олег Буренін

Олег Буренін про спілкування з людьми, унікальний подарунок від глядача, віру в себе та здатність приймати виклики

Я непоганий художник. Мій батько Народний художник України і свого часу він сказав, що зможе влаштувати мене на навчання у легендарний Львівський поліграфічний інститут. Ця пропозиція дуже приваблювала, але для мене було принциповим піти своїм шляхом.

Я достатньо добре писав. Якось, на випускному вечорі, мій твір читали перед всією школою, після чого я вирішив, що потрібно йти в журналістику.

Пройшов весь шлях журналіста, починав із фабричної багатотиражки, далі працював у республіканських газетах і журналах. Одного разу друг надихнув мене залишити цю справу, сказавши, що потрібно рухатись далі, інакше я «закисну».

Так розпочалась історія з радіо: на початку 90-х був серед тих, хто працював над так званим новим «Променем»: спочатку як автор програм, а потім як ведучий.

Пізніше був у команді запуску Radio Roks Україна. Ще було кілька радіостанцій, де працював ведучим, музичним редактором та програмним директором.

Олег Буренін

Після цього, у 2001, органічно влився в телевізійний світ: на «Новому каналі» протягом 4 років вів програму «Зона ночі», де брав інтерв’ю у зірок першої величини.

Мене завжди цікавило спілкування з людьми, я дуже контактна людина. А мій девіз по життю – постійно відкривати щось нове.

Прив’язуюсь до людей та місць – і це проблема. Моя сила в колективі, тому, зазвичай, коли йшов з одного місця роботи, – робив це разом з командою.

Якби не журналістика, то я б, скоріше за все, став музичним продюсером, як мій добрий друг Віталій Клімов.

Пишаюсь, що саме під час моєї роботи на радіо, гурт «Океан Ельзи» вперше прозвучав на FMхвилях.

До речі, Віталій Клімов подеколи на мені перевіряє свій «продюсерський нюх».

Я люблю зарубіжну альтернативну музику. Завжди тримаю руку на пульсі і слідкую за новинками.

Складно сказати, кого з українських виконавців люблю найбільше, оскільки більшість з них є моїми друзями. Досі тьохкає серце, коли чую пісні Кузьми Скрябіна. Він був для мене хорошим другом, часто вмикав мені свої треки першим. Для мене його смерть є дуже важкою…

Олег Буренін

Справжнім проривом в українській сучасній музиці можу назвати творчість Monatika. Він круто качає на концертах. А поєднання дитячої щирості з потужним фанком в його роботах є феноменальним.

У моїй колекції понад 5000 компакт-дисків і кожен з них знайшов своє місце. Слідкую за новинками, відстежую форуми, аби розуміти – де що з’являється цікаве.

Обожнюю риболовлю, це круто розслабляє і я забуваю, як думати. Але трофей опісля для мене не є головним. Важливий стан польоту між небом і землею, душевний спокій.

За час професійної кар’єри журналіста, я провів близько 1000 ефірних інтерв’ю і можу точно сказати, що питання з розряду: «Поділіться творчими планами» чи «Розкажіть про найсмішніший випадок» не працюють.

Порад, по тому як «розшнурувати людину» під час інтервю, немає жодних. Потрібно вчитись сканувати. З зірками ще важче – їх розворушити складніше, так як все сидить глибоко в душі.

Та й взагалі, інтерв’ю – унікальний жанр сам по собі, а навчитись бути успішним інтерв’юером неможливо. Це або є, або немає. Журналістика ж – та сфера, в якій необхідно повністю відповідати не лише за те, що ти транслюєш читачу/слухачу/глядачу, а й перед самим собою.

Наразі я обіймаю посаду редактора розважальних проектів у 1+1 media: веду «Одруження наосліп», «Міняю жінку», проекти студії «Квартал 95». Власне, весь вечірній слот лежить на нас. Оскільки ми виступаємо замовниками продукту, моє завдання полягає у його перевірці. Окрім цього, я «багатоверстатник», інколи виступаю як продюсер, займаюсь кастингом, договорами.

Кайфую від роботи в 1+1 медіа, поважаю та ціную колег, адже всі вони – Люди Ідей. Без когось одного звести наш будинок було б неможливо. І отримувати круті результати виходить тільки спільно з командою, яка дивиться в одному напрямку.

Олег Буренін

Працювати над розважальними проектами – це постійно розвиватись та бути в курсі всіх новинок. Якби я знав, що точно повинно бути, аби проект такого жанру був успішним – ми вже давно були б чемпіонами. Все відбувається індивідуально та в свій час.

Коли ми шукали нового ведучого програми «Інспектор. Міста», то витратили близько 2-х місяців – як на пошук людини, так і локацій для зйомок. За цей час напрацювали величезну базу контактів. У нашій професії це дуже важливо.

Один мій друг якось сказав влучну фразу: «На телебаченні головне – «понти» та чудова контактна книжка».

Емоційне вигорання серед медійників трапляється нерідко. Особливо коли є рутинна робота: розв’язання фінансових питань, розрахунок з акторами, перегляд тих чи інших частин програми. Одного разу навіть хотілось кинути заяву про звільнення на стіл і піти, однак пізніше я зрозумів, що просто забув про це.

Я – телець за знаком зодіаку і чудово знаю, що мені комфортніше виконувати круто одну задачу. І тільки закінчивши попередню, можу спокійно братись за наступну.

Обожнюю приймати виклики. Однак вони мають залишатись викликами – бути чимось новим і загадковим для тебе.

У колег Ольги Слісаренко та Анатолія Єреми навчився правильно переглядати програми. Вони вміють помічати найдрібніші деталі та швидко вирішувати проблемні моменти.

Історії усіх людей, з якими працюю, я пропускаю через себе. І кожна з них – доповнення твого власного життєвого досвіду, який ти ні на що не проміняєш.

У мене вдома є дві картини, подаровані ув’язненим до смертної кари. Після перегляду однієї з програм, де я свого часу працював, він знову здобув віру в себе і зрозумів, що має шанси на нове життя, навіть знаходячись за ґратами. Так він почав малювати. Коли згадуєш подібні історії – їде дах.

Тож віра в себе – те, що неймовірно важливо. І не лише в професії, а я в повсякденному житті.

Якщо ви хоч трохи відчуваєте, що те, чим ви займаєтесь – вам не до душі, – не варто себе мучити. Змінюйте себе – тоді зміниться ваше життя.

Свого часу Марк Твен написав геніальну фразу: «Зморшки повинні бути лише слідами колишніх посмішок».

Тож мій особистий рецепт, як триматися в тонусі – це бути оптимістом, уміти посміятися з себе та бути легким на підйом.

Олег Буренін

Напишіть нам

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 медіа

ideaspeople@1plus1.tv