Юрій Перч
Територіальний директор компанії ANCOR Ukraine
За спостереженнями ANCOR Ukraine, кандидати у віці 50+, скоріше, займаються самодискримінацією. При загальній нестачі персоналу в країні серед кандидатів, які самостійно відгукуються на вакансії нашої компанії, лише 5-7% складають вікові фахівці категорії 50-65 років.
У ситуації високого попиту на ринку праці вихід на сегмент 50+ може бути непоганою компенсацією відтоку кадрів в країни Євросоюзу. Дефіцит в 7 млн людей, які виїхали, і 1.5 млн людей, які регулярно працюють човниковим способом, можна заповнити як раз категорією досвідчених фахівців зрілого віку.
До того ж, набір цінностей та знань цих людей цілком конкурентний. Що ж стосується освоєння нових методик комунікації та технологічних новинок – доведеться повчитися. Але хто сказав, що буде зовсім просто?
Нашій компанії скоро виповниться 29 років, в Україні працює близько 70 співробітників, середній вік яких – трохи більше ніж 31 рік, і приблизно 12% співробітників – старше 45 років.
Наші колеги з Казахстану та Узбекистану відзначають, що співробітники 50+ досить часто працюють у великих і середніх національних та міжнародних компаніях регіону на популярних позиціях. Роботодавці цілеспрямовано не звільняють співробітників зрілого віку, оскільки найважливішими показниками для бізнесу є вміння і навички на займаній посаді.
Роботодавці відзначають, що багатьох фахівців 50+ часто ніким замінити, особливо це стосується вузьких фахівців технічних і виробничих галузей економіки. Співробітники зрілого віку часто займають управлінські позиції в усіх галузях; на спеціалізованих ринках можна відзначити фармацію, індастрі (технічні фахівці), а також фінансові послуги.
Забезпечення рівних можливостей для всіх громадян і недискримінація за різними ознаками – у фокусі політики всіх країн Єврозони. Вік кандидатів – не виняток.
Бізнес сам подбає про доступ в сегмент цих фахівців, там скоро розгориться війна за досвідчені таланти
Є думки працівників, і вони по усіх 32 країнах міжнародного дослідження бренду роботодавця Randstad Employer Brand Research приблизно однакові: працівники старшого віку важче навчаються, частіше хворіють, менш продуктивні. Чи стоять за цією думкою 37% опитаних факти з їхнього досвіду, або це стереотип – тема спеціального дослідження.
Що ж стосується проактивності вікових кандидатів в плані самостійного відгуку на вакансії, тут цифри і агентств, і сайтів з пошуку роботи, красномовні: активність групи 55-65 років в 10 разів нижча активності групи 25-35 років. Старші кандидати просто не надсилають свої резюме…
Повертаючись до західних країн. Дані вищевказаного дослідження говорять нам про те, що:
- 86% респондентів по всьому світу вважають за краще працювати в команді, де є представники всіх вікових поколінь;
- 85% говорить про те, що своїй інноваційності на роботі вони зобов'язані команді, в якій представлені всі покоління;
- 69% вважають за краще, щоб їх керівник був одного з ними віку або старше;
- 56% опитаних говорять про те, що утримання вікових співробітників критично важливо для успіху їх компанії;
- 43% опитаних позначили, що у їх роботодавця є спеціальні політики, спрямовані на залучення і утримання співробітників у віці 55+;
- При цьому 65% вважають, що співробітники у віці 55+ повинні працювати стільки ж годин на місяць, що і представники інших поколінь;
- 92% респондентів вірять у важливість постійного навчання, незалежно від віку працівника;
- 44% відзначають, що перспективи працевлаштуватися для вікових здобувачів продовжать збільшуватися протягом найближчих 3 років.
Забезпечення рівних можливостей для всіх громадян і недискримінація за різними ознаками – у фокусі політики всіх країн Єврозони
З приводу перспектив. Бізнес сам подбає про доступ в сегмент цих фахівців, там скоро розгориться війна за досвідчені таланти. Державі варто створювати привабливі для інвесторів і розвитку бізнесу умови, будь-яке втручання на мікрорівні обертається непотрібними витратами при негативному результаті.
Кандидати, проявляйте активність, вчіться, і робота вас знайде!