Крістер Хаглунд

Крістер Хаглунд

Крістер – відомий європейський дипломат і журналіст, який наразі працює директором бюро Ради Міністрів північних країн в Естонії. Йому 59 років і він переконаний: вік – це лише цифри, а ваш успіх залежить виключно від самомотивації та наявності чітких цілей. Про це, а також про досвід Фінляндії у протидії ейджизму – читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Не можу пригадати, чи мав грандіозну мрію, будучи дитиною. Я захоплювався літературою, вивчав політичні науки і зараз впевнений: я щаслива людина.

Більшу частину часу я проводжу на свіжому повітрі, граю в хокей, футбол, читаю.

За національністю я – фін, а фіни – найщасливіші у світі (згідно із даними щорічного рейтингу ООН – ред.). Думаю, це тому, що у нас хороший рівень життя, ми довіряємо одне одному та нашим політикам, маємо якісну безкоштовну освіту і медицину.

Найслабших у суспільстві підтримують, і я вважаю, що це хороший спосіб вимірювання морального рівня нації. Взагалі, різниця в доходах не критична, тому в суспільстві не надто багато непотрібного тертя через розподіл багатства.

Я журналіст і дипломат, і, окрім Фінляндії, жив у США та Швеції. Працюючи у сфері комунікацій, я спершу займався організацією державних візитів, самітів, першим головуванням Фінляндії в ЄС та багатьма іншими речами.

Після цього мене призначили членом управлінської команди, де я відповідав за корпоративні комунікації та відносини з інвесторами у фінській авіакомпанії Finnair. За цей час ми створили успішну стратегію Європа-Азія, яка досі є основою для компанії.

Після Finnair мене прийняли на посаду генерального директора в Messukeskus Helsinki, Expo and Convention Center – найбільший і найвідоміший конференц-центр Фінляндії. Моє завдання було модернізувати компанію. Зараз я є представником нордичного уряду в Естонії та директором Ради Північних міністерств в Естонії.

На всіх цих посадах я мав можливість впроваджувати багато нових способів ведення справ та інновацій. Вдалося реалізувати чимало масштабних проектів, охоплення яких у ЗМІ сягає понад мільярд. Близько десяти років тому це допомогло мені стати найкращим фахівцем в галузі комунікацій у Фінляндії.

Крістер Хаглунд

Мені завжди подобалося починати з викликів, знаходити нові творчі рішення, щоб перевершити очікування. Я пишаюся досягнутими цілями і завжди ціную чесність, різноманітність та рівність.

Згідно зі статистикою у Фінляндії, люди похилого віку більш лояльні до роботодавця, гнучкі, здатні працювати довше та відданіше, аніж молодь.

Що стосується інноваційного мислення, я не погоджуюсь, що для цього є вікова межа. Мені 59 і кожного дня я вигадую нові й нові ідеї, знаю багатьох людей елегантного віку, які мають яскраву креативність та світлий розум.

Але я думаю, що наразі ми всі частково залучені в процес зміни поколінь, що впливає на наше сприйняття речей та світу загалом.

Дійсно, люди похилого віку, по суті, не були активними учасниками інтернет-революції і певним чином лишились осторонь. Але якщо подивитись на трішки молодших – тих, кому зараз 50-60 років, то досить швидко натрапляєш на велику групу людей в джинсах, які все життя слухали рок і поп-музику й досить добре знайомі з новим цифровим світом.

Старші люди необхідні роботодавцям через досвід і мудрість, аби ширше дивитись на речі. Це й економічно вигідно: чим більше людей працює – тим більші доходи.

З особистого досвіду можу сказати: ні я, ні мої друзі не були жертвами ейджизму. Але це не означає, що це явище повністю відсутнє в північних країнах. Ейджизм тут не настільки яскраво виражений, як на пострадянському просторі, але все ж є.

Дуже багато позитивних моментів: наприклад, коли фінські роботодавці шукають персонал, то це відбувається таким чином, що HRи не знають ні вік, ні стать чи етнічну приналежність кандидатів. Це найкращий спосіб провести справедливий відбір та наймати найкращих людей. До речі, у фінській мові немає різниці між займенниками «він» і «вона» 🙂 

Якщо компанія висунула хоча б один з вищевказаних критеріїв, то опинилася б у епіцентрі медіабурі та негативу, а споживачі бойкотували б її.

Роботодавці повинні підтримувати та заохочувати усіх співробітників, у тому числі колег старшого віку, постійно удосконалюватися та розвивати компетенції. Слідкувати за соціумом, створювати комфортні умови для взаємодії усіх поколінь. Тоді мотивація прийде, а з нею – круті результати.

Гнучкі графіки роботи та неповний робочий день – це також хороший спосіб мотивувати людей старшого віку приходити до вас. Хоча дослідження показують, що ця вікова категорія перебуває на лікарняному та у відпустках менше, якщо порівнювати з молодшими колегами.

Мої 5 порад українцям у віці+ будуть такі:

  1. Живіть здоровим життям, правильно харчуйтеся та займайтесь спортом.
  2. Оцініть ваше матеріальне становище – чи можете ви гідно жити на пенсії та заощадженнях? Чи потрібно шукати роботу?
  3. Завжди намагайтеся працювати над своїми компетенціями та примножувати професійний досвід.
  4. Пам’ятайте: для досягнення нових цілей у житті ніколи не буває пізно!
  5. Веселіться!
Напишіть нам

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 медіа

ideaspeople@1plus1.tv