Ольга Бондаренко
Голова правління благодійного фонду «Let’s Help» Ольга Бондаренко про створення гідних умов життя в геріатричних закладах, необхідність встановлення індивідуальних кнопок виклику та розробку типового державного положення про функціонування спеціальних закладів для людей старшого віку.
Майже 5 років я системно займаюся благодійністю, в тому числі – допомогою малозабезпеченим літнім людям. За цей час переконалась: реформи вкрай необхідні. Потрібно переглянути всі закони й положення, що регламентують життя людей пенсійного віку в Україні. У них важливо змістити акцент на людину та її права, а не на систему.
Фонд «Let’s help» працює над тим, щоб створити гідні умови життя для самотніх літніх людей в геріатричних закладах, і ми відкриті до співробітництва з державними та комерційними установами задля досягнення цієї мети.
Ми разом з командою прагнемо підвищити рівень обслуговування підопічних у таких закладах, аби там люди відчували себе, як вдома. Дуже важливо, щоб персонал в закладах ставився до підопічних як до своїх клієнтів, яким вони надають якісні послуги: забезпечують належні умови проживання, надають соціально-побутове та медичне обслуговування, організовують культурно-дозвіллєві заходи та працетерапію, стимулюють особисту зацікавленість підопічних у збереженні соціальної активності та здатності до самообслуговування.
Вже 5 років ми детально вивчаємо моделі геріатричних пансіонатів, які існують в США та Європі, аби перейняти кращі світові практики по догляду за підопічними.
У ролі Радниці міністра соціальної політики України я беру участь в розробці типового положення про геріатричні пансіонати. Це положення буде регламентувати створення необхідних умов для самотніх літніх людей, які мешкають у спеціалізованих закладах. Завдяки цьому документу, розпочнеться процес розведення геріатрії та психоневрології, адже сьогодні в деяких пансіонатах проживають самотні літні люди разом з тими, хто потребує інтенсивної психоневрологічної терапії.
Також у положення включений життєво необхідний розділ про встановлення індивідуальних кнопок виклику персоналу. Ми розуміємо, що такі технічні нововведення дійсно допомагають і пишаємося, що ініціатива фонду виходить на державний рівень.
Нині силами фонду встановлено кнопки виклику персоналу в 30 геріатричних закладах Київської області та розроблено сайт моніторингу ефективності роботи персоналу. Понад 1000 кнопок уже рятують життя бабусь і дідусів.
Усім українцям важливо усвідомлювати: пенсіонер – це не просто статус, а конкретний спосіб життя, який неминуче очікує більшість наших громадян.