Вікторія Квітка

Вікторія Квітка

Фотограф проєкту #забутипровік Вікторія Квітка про основні елементи успішної фотосесії, заряд життєвої сили, отриманої від спілкування з Людьми Ідей+, та роботу поза проєктом.

Герої соціальної ініціативи #забутипровік – круті та надзвичайно різні особистості. Не очікуючи від себе, надихнулась кожною історією. У їхніх словах та діях відчувається свобода, адже тільки зараз вони починають жити так, як їм хочеться.

Після зустрічі з кожним героєм вдається отримувати ковток свіжого повітря та заряд життєвої сили. Спілкування з Людьми Ідей+ дарує приємне здивування та щиру посмішку, яка ще довго не сходить з вуст.

Якихось унікальних правил при створенні світлин я не дотримуюсь. Намагаюсь не заважати героям бути собою. Прагну, аби вони перестали думати про камеру, прийняли її, як друга, розслабилися та повністю занурилися у знімальний процес. Поводжу себе так, як поводив би себе мій ідеальний фотограф – спокійний, уважний та рідний.

Гарний настрій, чудове світло та емоції, отримані під час зустрічі, – основні елементи успішної фотосесії. Хоча третій пункт залишається лише між учасниками знімального процесу, отримана енергія здатна доповнити загальну картинку.

Моя основна мета – показати на світлинах максимальну справжність.

Завжди відмовляюся від надмірної ретуші світлин, адже я за чесність. Обманювати фейстюном – соромно :) Повірте: одне лише світло та правильний ракурс здатні створити вау-ефект.

Своїх героїв я бачу ще красивішими, ніж на фото. Тому прагну досягти того ФОТОДЗЕНУ, аби один в один передавати красу.

Час, витрачений на створення серії світлин, залежить не тільки від настрою героя, але від моєї зосередженості. Буває так, що найкращі кадри виходять на початку фотосесії, коли герой з легкістю вступає в контакт. Найчастіше основні світлини вдається зробити наприкінці, коли зйомка поступово закінчується. У такі моменти, коли вже ніхто не чекає феєричного результату, роблю декілька кадрів для себе, попереджаючи що це своєрідний експеримент, який світ може не побачити :)  Тоді трапляється магія, адже без жодних очікувань вдається зробити найкрутіший кадр. Саме так вийшло зі світлиною Анатолія Єреми.

Коли ми активно готувалися до фотовиставки, найскладнішим завданням було обрати лише одну світлину, яка б повністю занурила відвідувачів в історію героя. Важливо було не помилитися і зробити так, аби відвідувачі виставки змогли подивитися в очі наших героїв, наповнені спокоєм, добротою, мудрістю та неймовірною силою.

Раніше я досить часто замислювалась над тим, що хочу стати дорослішою. Проте, зараз прекрасно розумію, що щастя не в позначках, прописаних у паспорті, а у ставленні до життя. Щодня потрібно відкривати для себе нові горизонти, пізнавати світ та піклуватися про своє здоров’я. Найголовніша окраса, яка завжди повинна залишатися з вами, – ваш щасливий та мудрий погляд.

Поза проектом я працюю офіційним концертним фотографом гурту «Океан Ельзи». Це важлива частина мого професійного життя, яка також формує мене. До того ж, співпрацюю з вокальним шоу «Голос країни» та проводжу особисті зйомки, на яких відпочиваю душею й постійно намагаюсь створити щось нове та унікальне.

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 media

ideaspeople@1plus1.tv