Тетяна Ільяшенко

Тетяна Ільяшенко

Про пізнання світу після 49 років, бажання потрапити на стажування та долучитися до команди новинного сайту ТСН.ua, мрію зняти мультфільм за мотивами власної казки та боротьбу із нав’язаними суспільними стереотипами розповіла учасниця програми «Елегантне стажування» Тетяна Ільяшенко.

Не бійтеся, беріть участь в різноманітних проєктах, надихайтесь прикладами, обов’язково шукайте нове, руйнуйте шаблони та перемагайте. Хочу запевнити, що попереду – багато цікавого

За освітою і душевним покликанням я вихователька. У 49 років припинила працювати в дитячому садочку, адже захотілося спокійнішої роботи. Проте трудову діяльність не закінчувала, а, навпаки, мною керувало бажання навчитися чомусь новому та цікавому. 

Моє пізнання світу почалося вже після 49 років. У цей час син подарував мені комп’ютер, який почала активно опановувати. Займалася дітьми, проводила індивідуальні заняття, писала конспекти, навчалася грамотної усної та письмової мови. На жаль, з ейджизмом зіштовхувалася не один раз. Досить часто чула від роботодавців, що кандидатів елегантного віку вони навіть не будуть розглядати.

Резюме на програму «Елегантне стажування» відправила в останній день, адже саме тоді дізналася про таку можливість. Відео записувала буквально за годину до закінчення прийому заявок. Внутрішньо розуміла: коли ще зможу спробувати свої сили, якщо не зараз.

У мене було велике бажання пройти відбір та долучитися до команди новинного сайту TCН.ua. Була переконана, що «плюси» подарують мені виклики, можливості та зустрічі з цікавими людьми. З перших днів проходження стажування мені, як редакторці, запропонували обрати тему та вести власний проєкт. Так, почала писати статті про навчання та виховання діточок. Загалом було опубліковано 8 матеріалів. Також спільно з головним редактором затвердили для сайту нову актуальну тематику «Психологічна готовність дитини до школи».

Взаємодія різних поколінь в офісі неабияк мотивує. Менторкам вдалося створити легку та доброзичливу атмосферу, в якій дійсно забуваєш про вік. Нас постійно чомусь навчали – проводили тематичні тренінги та майстер-класи. Завдяки цьому я освоїла нові програми. Тепер добре розумію труднощі роботи на телебаченні та високі вимоги до кожного працівника.

Саме тут, на «плюсах», переконалась: немає нічого неможливого! Впевнена, що хтось приєднається до моєї ідеї й вона реалізується! Свого часу я написала дитячу казку «Дівчинка Яринка, Домовичок та Літери». Тепер мрію зняти мультфільм за її мотивами.

Люди елегантного віку, попри все, мають бути забезпечені державою. У такому випадку вони почуватимуть себе вільнішими. Мені 61 рік і я продовжую пізнавати нове та проходити спеціалізовані курси для вчителів. Вивчаю англійську мову завдяки онлайн-курсам. Розвиваюсь у комунікаціях та блогерстві. Для того, аби досягати поставлені цілі, необхідно докладати максимум зусиль.

Незгодна із нав’язаними суспільними стереотипами. Усе залежить від бажання людини. На моєму шляху трапляються 30-річні, які переконані, що вже вигоріли, та старші люди, які не зупиняються. До речі, у мене є власний сайт і сторінка, де понад 5000 читачів. Там пишу про те, що бачу, та те, що знаходить відгук серед ЦА. Знаю, що у 80 років буду надихатися та перемагати.

Маю кілька рекомендацій для людей 50+. Не бійтеся, беріть участь в різноманітних проєктах, надихайтесь прикладами, обов’язково шукайте нове, руйнуйте шаблони та перемагайте. Хочу запевнити, що попереду – багато цікавого.

04080, Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 23, офіс 1+1 media

ideaspeople@1plus1.tv